Jdi na obsah Jdi na menu

Kameňák už nikdy! Teď přepisuju Němcovou

9. 1. 2010

Režisér Zdeněk Troška

Režisér Zdeněk Troška dokončuje v těchto dnech nový film, komedii Doktor od jezera hrochů, který bude mít v únoru premiéru. Svěřil se, že v zásobě má dalších několik námětů, chystá i novou pohádku, ale další pokračování komedií Kameňák už točit nechce.

V tisku se občas objevují spekulace, že se režisér komediální série Slunce, seno..., mnohaObrazek pohádek i historických filmů, chystá na pokračování komedií Kameňák s pořadími 4 a 5. Toto však Zdeněk Troška odmítá.

 


"Nikomu jsem žádnou spolupráci na těchto filmech neslíbil a jasně jsem několikrát řekl, že Kameňáky už točit nebudu. I když mám doma desítky tisíc vtipů, které jsem v průběhu natáčení Kameňáků od lidí dostal, v tomto už pokračovat nehodlám," uvedl.


V zásobě má prý několik jiných námětů na komedie, které by v dalších letech rád uskutečnil. Letos by rád ale natočil pohádku na motivy Boženy Němcové Čertova nevěsta. "Je to na motivy pohádky Spravedlivý Bohumil. Protože jde ale o trochu depresivnější příběh, převedl jsem ho do milé, lyrické, hezké české pohádky. Pokud se podaří sehnat peníze, mohli bychom v létě na jihu Čech a na jihu Moravy začít točit," prozradil Troška.


Do hlavních rolí by režisér rád obsadil například Sabinu Laurinovou, Jana Dolanského či Františka Němce. Kromě toho vede jednání například s Gruzií a Kazachstánem o kooprodukci na tři pohádky. Pokud budou jednání úspěšná, v dalších letech by mohl mít Troška o práci postaráno.


ObrazekJeho nejnovější film, již osmnáctý, komedie Doktor od jezera hrochů, který se právě ve střižně dodělává, přijde do kin 25. února. Jihočeskou premiéru bude ale mít už 18. února v Českých Budějovicích.


Diváci v příběhu, který původně jako knihu v 70. letech minulého století napsal Miloslav Švandrlík a které se prodalo přes milion kusů, uvidí Jaroslava Šmída, Evu Holubovou, Boba Klepla, Adélu Gondíkovou, Jiřího Langmajera, Jitku Smutnou, Oldřicha Navrátila, Miroslava Vladyku, Zuzanu Slavíkovou či Hanku Křížkovou

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář