Jdi na obsah Jdi na menu

BABOVŘESKY 3 vtrhnou do kin už v lednu!

30. 12. 2014

1932592_873371602673396_2152410034535122868_o.jpg

Třetí pokračování komedie BABOVŘESKY mohou diváci vidět už o letošním Silvestru. V síti multikin CINESTAR mohou prožít Silvestr s Babovřeskami 3, jako speciální předpremiéru komedie Zdeňka Trošky. Oficiálně je pak premiéra posledního dílu nové trilogie naplánována na 22. ledna 2015!

Do té doby uvidí milovníci pravého „troškovského“ humoru příběh fiktivní vísky Babovřesky už od začátku ledna v předpremiérách v českých a moravských městech.

„Do třetice všeho dobrého a zlého, se tak vydáme do Babovřesek podívat se na to, co že zase univerzální -024.jpgdrbna Horáčková se svým company a dalšími hrdiny vymyslí. Pro některé bude možná překvapením, že všechno dopadne tak trochu jinak, než by očekávali,“ naznačil režisér Zdeněk Troška.

Babovřesky 3 vznikaly letos v létě jak v jižních Čechách, tak v Turecku. Záběry právě od moře jistě diváky v kinech rozesmějí, protože „babovřeské BBC“, jak přezdíváme univerzální drbnu Horáčkovou a jejích šest kolegyň, uvidí diváci ve velmi netradičním pojetí.

„Při natáčení právě těchto scén jsme si všichni užili opravdu velkou legraci a speciálně na tohle se mohou milovníci Babovřesek těšit. Celá zápletka, do které vstoupí i některé nové postavy a některé se vrátí, bude ale také opět velmi zajímavá, napínavá a úsměvná. Chceme diváky pobavit, chceme, aby si odpočinuli od každodenních starostí. No a někteří se v tom možná zase poznají,“ říká s úsměvem Zdeněk Troška.

V Babovřeskách 3 se kromě jiných znovu objeví cikánka Aranka (Lucie Bílá), která se svým početným příbuzenstvem přijde na faru pokřtít své 11. dítě. Zatímco u zápisu ke křtu byl mladý, nesmělý farář Šoustal, teď narazí na nerudného velebníčka Zbigniewa Krapuščinskeho a bude hodně veselo. Troška totiž do scénáře zakomponoval i skupinu romských dam, která přijde pokřtít dítě. Kolegyně Aranky vzešly z konkurzu. Připravovat se Lucie Bílá prý nijak zvlášť nemusela.

-028.jpgVždyť já takové role hraju pořád a hraju je ráda. A jsem Zdeňkovi vděčná, že mi zavolal, protože mu můžu poděkovat za to, co pro diváky dělá, moc si ho vážím. Točí krásné filmy        a pohádky, má neskutečný cit pro přírodu a pro laskavé příběhy." řekla Lucie Bílá.

Filmaři avizovali, že ztvární luxusní, ale „ostrou“ cikánku.  „Bála jsem se, abych nepoužívala zbytečně moc vulgarismů, ale ostrá žena jsem. Ve filmu jsem kápo skupiny," říká mnohonásobná Zlatá slavice.

Na place a v ději se potkala s novým babovřeským farářem Zbygniewem Krapuščinskim (Tomáš Trapl), který do Babovřesk přijíždí, aby „zpustlé“ babky napravil. Co ho čeká při návštěvě Romek, si nedokázal představit ani při nejbujnější fantazii.

bab3-2-004-1.jpg

 

Rozruch do příběhu vnese i další nová postava filmu „Nesmysl“, tedy doktorka, docentka Dočistilová (Tereza

 Bebarová), manželka vrchního kontrolora z ministerstva Dodo Dočistila (Bronislav Kotiš). O humorné scénky, hlášky a zápletky rozhodně nouze nebude.

Autoři scénáře Zdeněk Troška a Marek Kališ a producentky filmu Dana Voláková a Michaela Flenerová slibují, že „trojka“ je zároveň poslední díl Babovřesek.

A jak říká sám režisér:…“Jsem rozhodně zastánce čísla tři. Tři byly Slunce i Kameňáky v mé režii a troje budou i Babovřesky. A i kdyby byl film sebeúspěšnější, na čtvrté pokračování mě nikdo neukecá. Vždycky říkám, že nedělám žádný umělecký hlubokomyslný film plný psychologických ponorů do hrdinovy rozervané duše. Takových snímků je hodně, já chci pobavit něčím, co je Čechům vlastní. Film žije a padá s divákem, a pokud film nemá diváky, tak není. Já nechci dělat filmy pro kino osamělého diváka. To je mrhání časem, energií i penězi. Naším cílem je opět sdělit, že díky svému humoru a švejkovskému pohledu na svět    nikdy nezahyneme. A jak říká dědek Venda v Babovřeskách 3, ´přežili jsme Rakousko, přežijeme i Brusel´, a to je pravda. "

img_5118.jpgA režiséra v tom podporují i jeho herci. Jiří Pecha říká: "Natáčet s panem Troškou je příjemné a nejsou u toho nervy."

Podobně se vyslovila i Jana Synková. "S panem Troškou se spolupracuje velmi dobře, protože to je nekonfliktní režisér a naopak vytváří pohodičku.”

A ještě jedna důležitá informace pro diváky Babovřesek. Na „trojku“ si zajděte určitě do kina, protože v televizi ji tentokrát neuvidíte!

 

              stabovka-babovresky-3.jpg