Jdi na obsah Jdi na menu

Strašidla

strasidla-plakat.jpgSTRAŠIDLA

Rodinná komedie, Česko, 2016

 

Režie: Zdeněk Troška

Scénář: Jiří Kos, Zdeněk Troška, Marek Kališ

Kamera: Martin Duba

Hudba: Miloš Krkoška

Střih: Dalibor Lipský

 

 

Hrají: Bronislav Kotiš, Tereza Bebarová, Jiří Dvořák, Tereza Kostková, Carmen Mayerová, Vladimír Polívka, Sára Sandeva, Karel Dobrý, Matěj Hádek, Anna Polívková, Petr Nárožný, Václav Postránecký, Martin Pechlát, Nelly Řehořová, Petr Šimčák, Petr Čtvrtníček, Vladimíra Havlíčková, Matěj Vlček, Matěj Kraus, Aneta Procházková, Aleš Háma, Jana Bernášková, Andrea Hoffmanová, Petr Cemper.

 

Obsah:

Rodina hejkala Huga obývá poklidnou starou vilu na pokraji města. Sladký strašidelný život, v němž si Hugo hejkal, jeho paní Patricie a její matinka Žofie čarovaly, vodník Bubla se staral o dušičky a víla Jitřenka si tančila lehkonohé tanečky, změní vpád úředníka Patočky, který má na obecném úřadě ve správě evidenci budov. A jak zjistil, za dům už pěknou řádku let nikdo neplatí a nikdo v něm oficiálně nechce bydlet, především proto, že tu straší. Přesto tu žije jakási šílená rodinka. Verdikt je nemilosrdný: zaplatit nebo vystěhovat! Čím však platit, když pan Hugo za hejkání nemá žádnou mzdu a paní Patricie míchá pouze lektvary, po nichž se může člověk proměnit ve zvíře či filmovou divu ale peníze nevyčaruje?

Nedá se nic dělat, strašidla budou muset do práce a jejích děti - Ester a Eleonor do školy. Vypadá to jednoduše, ale život obyčejných smrtelníků bude pro strašidelnou rodinu složitější, než se na první pohled zdálo. Jak se bude dařit vodníkovi v prádelně, víle jako primabaleríně tanečního souboru a hejkalovi jako hvězdě místního divadla? A odolá paní Patricie svodům své první lásky - upíra Ignáce z Temešváru? A co pan Patočka? Setkání s lidským světem, v němž  platí jiná pravidla, než v tom pohádkovém, přinese řadu komických situací. Naší hrdinové musí zapojit nejen kouzla a čáry, ale také rodinnou soudržnost, lásku a odvahu, aby dokázali přelstít úředního šimla a zvítězit nad nástrahami ,,obyčejných'' lidí.