Jdi na obsah Jdi na menu

Babovřesky 2 (2014)

8. 5. 2019

mv5bntdhmgm1mdyty2vhzi00n2yxlwe5mmutmji0otq4zte4mmi2xkeyxkfqcgdeqxvymjixmzmymq--._v1_sy1000_cr0-0-706-1000_al_.jpg

Babovřesky 2

Komedie

Česko, 2014, 110 minut

 

Režie: Zdeněk Troška

Scénář: Zdeněk Troška, Marek Kališ, Ľuboš Draganovský

Námět: Ľuboš Draganovský

Hudba: Karel Vágner

 

 

 

 

Hrají: Lukáš Langmajer, Jana Synková, Veronika Žilková, Lucie Vondráčková, Pavel Kikinčuk, Bronislav Kotiš, Jan Dolanský, Jiří Pecha, Lubomír Kostelka, Miriam Kantorková, Michal Pavlata, Jan Kuželka a mnoho dalších..


Obsah:

Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky v nichž se někteří i najdou.

Příběh začíná tam, kde první díl skončil: drbna Horáčková vybíhá z domu naproti mladým hokejistům, kteří přijeli navštívit svého dobrého kamaráda a spoluhráče na nedalekou chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali i odpočívali. Horáčkovou okamžitě napadne pozvat vnučku, šikovně ji narafičit sportovcům do cesty - třeba se jí nějaký všimne a holka udělá terno. Nevydrží a pochlubí se svým nápadem ostatním babkám.

Zápletka se dále točí okolo pomsty Horáčkové starostovi Stehlíkovi, kvůli kterému musela opustit místo tajemnice na místním úřadě. A nad tím vším bdí farář s trochu netradičním a dvojsmyslným jménem..