Jdi na obsah Jdi na menu

Doktor od jezera Hrochů (2010)

8. 5. 2019

hroch.jpg

Doktor od jezera Hrochů

Komedie

Česko, 2010, 113.minut

 

Režie: Zdeněk Troška

Scénář: Zdeněk Troška, Marek Kališ

Předloha: Miroslav Švandrlík

Hudba: Miloš Krkoška

 

 

 

 

Hrají: Jaroslav Šmíd, Eva Holubová, Tereza Bebarová, Jiří Langmajer, Jitka Smutná, Alžběta Stanková, Oldřich Navrátil, Adéla Gondíková, Bohumil Klepl, Zuzana Slavíková, Sandra Pagodová, Miroslav Vladyka, Michal Novotný, Edita Brychta, Jana Šulcová, Tereza Brodská, Zdeněk Troška, Jiří Kohout, Marek Kališ, Jan Kuželka, Hana Křížková, Jindřiška Kikinčuková.

 

Obsah:

V lehké komediální nadsázce sledujeme příběh slušného, hodného, ale do dnešního života se nehodícího Čeňka Dobeška. Byť svědomitým lékařem, neumí svého povolání, ale i poslání využít ke svému prospěchu jako jeho kolegové ze studii nebo z nemocnice. Je spokojen se svým životem po boku hezké manželky Zuzany a úděsné tchýně Marie Košvancové, která by ráda měla zetě doktora s velkým D. Dobešek přijímá práci v Africe, kam nakonec přes veškeré útrapy odletí. V letadle se setká s krásnou letuškou Lenkou. Po příjezdu do Afriky má Dobešek pocit, že pobyt v Africe zvládne. Obrat nastane v okamžiku, kdy na něj zaútočí had.

 

Zajimavosti z filmu:

  • Natáčelo se 14 dní v Keni, ve vesnici Itibo a města Kakamega. Celkově se film natáčel 40 dní.
  • Film byl natočen podle stejnojmené knihy Miroslava Švandrlíka.
  • Na natáčení spolupracovali filmaři z filmového studia v Nairobi.
  • Většina lokalit byla situovaná mimo obvyklé turistické trasy, kde byl běloch atrakcí.
  • Komedie vydělala za první víkend promítání 6,7 milionu korun. Snímek se v kinech udržel úctyhodných třináct týdnu a za tu dobu vydělal celkem 33,6 milionu korun.