Jdi na obsah Jdi na menu

23. Den

Páv je na první pohled atraktivní tvor, na něhož se člověk nemůže vynadívat, na druhý pohled docela hezký tvor, na kterýho se člověk docela rád podívá… a po třech tejdnech soužití s ním, zejména pokud se jedná o větší skupinu pávů, je to jen tupá, zvětšená slepice nabarvená na zelenomodro, kterou by člověk nejradši podříz, voškubal a strčil na pekáč – kdyby k tomuhle rozryčenýmu zvířeti neměl už takovej vodpor, že by ho ani do huby nevzal. Přiváděli nás tím svým řevem (zní to jako něco mezi cirkulárkou a jekotem varietní umělkyně, kterou zrovna někdo podřez&aac ute;vá nožem) k šílenství skoro tři tejdny v Buchlovicích a pronásledujou nás i sem, do Ploskovic. Po parku se jich potuluje asi tak třicetihlavá smečka, a protože je to pták nenasytný, má tendence se držet kolem našeho cateringu.

Pod jejich knutou tedy úpí především Edita s Emilkou a všichni, kdo zabezpečujou zázemí; ostatní jsou naštěstí většinu dne v bezpečný izolaci v prvním patře zámku, kde točíme bál.

A točíme ve svižným tempu, pauza na oběd není něco sníst, spíš jen tak vdechnout, což je škoda, oběd jako vždy voňavej a skvělej. Producenti mají dneska navíc oficiální návštěvníky, Filip s Davidem pro ně načinčali grotto dole v parku, tam se ti, co nepracují, jistě budou cítit dobře! Ale sponzoři jsou sponzoři, bez nich bysme asi netočili, takže jim samozřejmě ty krásný obložený mísy nezávidíme! A za práci, který jsme zvládli dneska fakt hodně, se odměníme večer, našli jsme u hradeb milou občerstvovací stanici, kde můžeme důstojně, s mírou a na poli smysluplné diskuze ochutnat plody tohoto kraje (pro slabší v zeměpise a rostlinné výrobě: je to kraj vinařský).

A mimochodem: v neoficiální anketě Blanice versus Labe zatím vítězí evropský veletok.